Neohodnoceno

70.4441.601 AerTEC OPTOMAX Air

Samostmívací svařovací kukla s integrovaným rozvodem vzduchu, kazetou OPTREL e684 a plně automatickým nastavením Autopilot.

Dodání 2-3 dny
Kód: 70.4441.601
Značka: MALINA - Safety
21 648 Kč –16 % 18 184,32 Kč 22 003,03 Kč včetně DPH
OptoMAX front
Novinka Výrobce MalinaSafety
21 648 Kč –16 %

Svařovací kukla AerTEC OptoMAX Air je výsledkem spolupráce mezi českou značkou CleanAIR (výrobce filtračně-ventilačních jednotek) a švýcarskou značkou OPTREL (výrobce špičkových samostmívacích kukel).

Kukla AerTEC OptoMAX Air je doslova "dvojčetem" populární kukly OPTREL e684 PAPR a přebírá od ní všechny dostupné technologie - plně automatické nastavení, technologie True Color View, Autopilot, funkci Twilight apod. Shodná je nejen samostmívací kazeta, ale i skelet kukly, hlavový kříž a spotřební díly (zorníky, folie, dioptrická skla apod.). Kukla je vybavena integrovaným rozvodem vzduchu pro připojení k filtračně-ventilační jednotce.

Kukla je určena pro všechny metody svařování (kromě laserového), pro pájení, plazmové řezání nebo broušení.

Technologie Adaptive Shade Autopilot automaticky nastavuje ztmavení podle toho, jak svařujete. Senzor jasu okamžitě detekuje změny v intenzitě svařovacího oblouku a podle toho upravuje stmívání. Nehledě na intenzitu a způsob svařování zůstáváte stále chráněni. Manuální nastavování už není potřeba. Pokud ale přesto potřebujete kazetu nastavit manuálně stačí stisknout tlačítko.

Samostmívací kazeta Optrel TRUE COLOR dosahuje nejvyšší optickou třídu dle EN 379  1/1/1/1. Standardní svářečská kazeta může často reagovat na elektrický oblouk svářeče, který se nachází poblíž. Použitím patentované technologie “Sensor slide” může být úhel, který senzor snímá, snížen ze 80° na 60°. Takto lze zamezit zatmavení kazety v reakci na svařovací oblouky v nepřímém okolí svářeče.

Krycí zorník bezpečně chrání samostmívací kazetu a díky integrovanému těsnění zajištuje perfektní utěsnění za každých podmínek.

Vnější ovládání stupně ztmavení, přepínání svářečského a brusného režimu, nastavení citlivosti či přepínání módu AUTO/MANUAL aniž by svářeč musel sundávat kuklu. Ovládací prvek je umístěn na levé straně kukly v přímém dosahu svářeče.

Schválené kombinace s filtračně-ventilační jednotkou/tlakovým vzduchem:
- Clean-Air AerGO
- Clean-Air Basic
- Clean-Air Chemical 2F
- Clean-Air  Flow Master
- propojitelné hadicí QuickLock

 

Společnost MALINA – Safety se specializuje na návrh, vývoj a výrobu kompletního portfolia systémů pro osobní ochranu dýchání CleanAIR®. Při návrhu produktů klade důraz na ochranu a komfort uživatele v souladu s příslušnými standardy.


Systémy osobní ochrany dýchání CleanAIR® dodává do více než 40 zemí po celém světě. Společnost je významným hráčem v segmentu osobní ochrany dýchacích cest. Dlouholeté zkušenosti na poli ochrany zdraví a bezpečnosti (od roku 1993) a vlastní vývojové oddělení dávají možnost neustále inovovat a vytvářet unikátní řešení i pro speciální použití. Vysoká kvalita produktů je zaručena vlastní výrobou v České republice a systémem řízení jakosti ISO 9001 a AQAP 2110. 

Filtračně-ventilační jednotky pro ochranu dýchacích cest nabízí řešení do prostředí s různými požadavky na úroveň ochrany dýchání a jsou široce využívány ve výrobě,
v chemickém, farmaceutickém a potravinářském průmyslu či v zemědělství