Neohodnoceno

617830 Svářečská kukla 3M Speedglas Heavy Duty se svařovacím filtrem G5-01VC a filtrační jednotkou 3M Adflo

Svářečský kukla se vzduchovým kanálem a s kazetou 3M Speedglas G5-01 s technologií nastavitelných barev (Variabil Color) s filtrační jednotkou 3M Adflo v praktické přepravní tašce.

Dodání 2-3 dny
Kód: 7100257943
Značka: Speedglas
58 382,20 Kč –20 % 46 705,76 Kč 56 513,97 Kč včetně DPH
Kategorie: Svářečské kukly Speedglas, fitrační jednotky a kazety
Typ zboží: svářečská kukla
Skladové číslo: 617830
Balící a prodejní množství (ks): 1
Nejmenší prodávané: 1
Ks v nejmenším balení: 1
Ks ve skupinovém balení: 1
617830 G5 01VC+ADFLO
Novinka Výrobce 3M
58 382,20 Kč –20 %

Na základě požadavků svářečů, pracujících s vysokými proudy, a kteří potřebují často brousit, je vytvořena kukla 3M™ Speedglas™G5-01 pro náročné svařování tak, aby byla přizpůsobitelná individuálním potřebám a situacím. Kuklu lze pomocí příslušenství z našeho sortimentu upravit tak, aby dokonale kryla hlavu, krk i ramena. Díky tenkému profilu a ergonomickému designu je kukla ještě lehčí a snáze se v ní při svařování dostanete do stísněných prostor.

Svářečská kukla G5-01 je navržena pro zajištění ochrany dýchacích cest ve třídě TH3 (NPF 500). Lze ji připojit k filtrační jednotce 3M™ Adflo™ nebo k regulátorům dodávaného tlakového vzduchu Versaflo. Odolná jednotka Adflo poskytuje všechny funkce, které očekáváte od prémiového systému, včetně snadné obsluhy.

Kazeta G5-01 je také navržena pro minimalizaci námahy očí při přepínání z tmavého do světlého stavu pomocí meziodstínu. Má variabilní stupeň zatemnění 5, 8–14 a variabilní tmavou barvu (pro stupně 8–14) a je vhodná pro většinu typů svařování obloukem. Velký (104 x 170 mm) čirý ochranný zorník je zaoblený a nabízí výborný výhled nahoru, dolů a do stran.

Pro zajištění ještě lepší viditelnosti a kontroly vašeho svaru slouží technologie nastavitelných barev 3M™ Speedglas™ Variabil Color: můžete si vybrat přirozený (A),studený (B) nebo teplý (C) odstín svého zatmaveného stavu.

Pro větší kontrolu vašeho pohodlí vám inovativní systém kanálů kukly G5-01 umožňuje nasměrovat proud vzduchu na váš obličej, průzor, nebo kombinaci obojího. Můžete dokonce nastavit poměr množství vzduchu, vycházejícího z horního výstupu a ze dvou bočních výstupů, nebo zvolit jejich mísení. Všechna nastavení proudění vzduchu je možno provádět s nasazenou kuklou – a trvale zachovávat ochranu vašich očí, obličeje a dýchacích cest.

Pro dlouhodobé nesvářečské práce je možné kompletní sejmutí svářečského průzoru - jednoduše odšroubujte dvě kolečka a pak kolečka opět namontujte. Tím snížíte hmotnost kukly až o 36 %. Snadno přístupné a použitelné ovládací prvky: všechny nastavitelné funkce jsou umístěny na kukle a nastavení je možno provádět při nasazené kukle a v rukavicích.

Nová, volitelná, na kuklu montovatelná pracovní svítilna poskytuje hodiny výkonného osvětlení a je napájena z baterie Adflo, čímž svářečům umožňuje vstupovat do špatně osvětlených prostorů a pracovat v nich.

Jednotka Adflo slouží k filtraci svářečských dýmů a dodává do kukly vyfiltrovaný vzduch. 
Technické parametry:
Nominální ochranný faktor (NPKP): 50,
proudění vzduchu: 170 l/min. nebo 200 l/min.,
hmotnost: 1160 g (vč. filtru a baterie),
doba nabíjení baterie: cca 4 hodiny,
filtry: částicový P (SL), plynový filtr A1B1E1 nebo A2, pachový filtr (snižuje zápach).

  • V závislosti na použitém filtru vás může ochránit před částicemi a plyny, vše v jednom systému
  • Nominální ochranný faktor do 500 (TH3) v kombinaci se svářečskými kuklami Speedglas
  • Jednotka se dodává s natahovací dýchací hadicí s připojením QRS (Quick Release Swivel), ukazatelem průtoku vzduchu, předfiltrem, lapačem jisker, filtrem částic, standardní Li-ion baterií, opaskem a nabíječkou
  • Plynové filtry prodávané jako samostatné příslušenství (837242 nebo 837542)
  • K odstranění nepříjemných pachů lze nainstalovat filtr proti zápachu (837110). Tento filtr není třeba, pokud se již používá plynový filtr
  • Nastavitelný průtok vzduchu pro větší pohodlí uživatele se dvěma průtoky 170 a 200 litrů za minutu
  • Standardní baterie se nabíjí do 4,5 hodiny a poskytuje 7 až 9 hodin doby provozu

Jednotka je určena i do velkých nadmořských výšek je ideální při práci ve výškách od 0 do 3000 metrů nad mořem (0 až 1500 metrů nad mořem s nainstalovaným plynovým filtrem). V závislosti na použitém filtru může chránit uživatele před částicemi i plyny.

Přiložená standardní baterie se v závislosti na zbytkové kapacitě plně nabije přibližně za 4-5 hodin a systém má očekávanou dobu provozu 7 až 9 hodin při použití s novým filtrem částic, novou plně nabitou baterií a se standardní rychlostí proudění vzduchu.

Průtok vzduchu lze snadno přizpůsobit potřebám uživatele
. Průtok vzduchu je vždy konstantní jmenovitou rychlostí 170 litrů za minutu, bez ohledu na nabití baterie nebo zatížení filtru částicemi. V teplejších a vlhčích pracovních prostředích může být pro optimální uživatelský komfort průtok vzduchu zvýšen na 200 litrů za minutu.
Li-ion baterie dělá turbo jednotku téměř o 20% lehčí, poskytuje lepší vyvážení a vyšší uživatelský komfort po celou dobu směny.

Pomocí aplikace (3M Connected Equipment) bezpečně spárujte váš chytrý telefon s vaší svářečskou kazetou G5-01 a poté:
• Naprogramujte si ve svém chytrém telefonu až deset paměťových režimů (nastavení pro stupně ztmavení, citlivost, prodlevu atd.).
• Snadno zaznamenejte do aplikace deník údržby své svářečské kukly.
• Zobrazte si okamžitě statistiky: kdy byla vaše samozatmívací kazeta poprvé aktivována, provozní hodiny, hodiny v temném stavu, hodiny ve světlém stavu a počet zapínacích/vypínacích cyklů.
• Mějte okamžitý přístup k návodům k použití a k seznamu dílů.