Neohodnoceno

MedicAER - systém ochrany dýchacích cest s filtry A2B2E2K2P3

Systém osobní ochrany dýchacích cest pro profesionály ve zdravotnictví, laboratořích a ve farmaceutickém průmyslu
Dodání 2-3 dny
Kód: 51M100FDH
Značka: MALINA - Safety
33 926 Kč –16 % 28 497,84 Kč 34 482,39 Kč včetně DPH
Kategorie: Protiinfekční a biologická ochrana
Skladové číslo: MedicAER (A2B2E2K2P3)
Balící a prodejní množství (ks): 1
Nejmenší prodávané: 1
Ks v nejmenším balení: 1
Ks ve skupinovém balení: 1
MedicAER - systém ochrany dýchacích cest s filtry A2B2E2K2P3
Výrobce MalinaSafety
33 926 Kč –16 %
Kompletní systém (souprava) osobní ochrany dýchacích cest výrobce MALINA - Safety.

Systém je sestaven na bázi filtrační jednotky CA MedicAER, která dokonale vyfiltruje prostřednictvím filtrů kontaminované ovzduší. Vyfiltrovaný vzduch následně poté proudí vzduchovou hadicí do náhlavního dílu - kukly typu CA-10.

Oproti tzv. pasivním ochranným pomůckám jako jsou např. respirátory nebo polomasky či masky opatřené filtry, při jejiž používání musí uživatel svými plícemi při nádechu překonávat vdechový odpor filtru nebo filtračního media, je ochrana tímto systémem velice komfortní a málo zatěžující, neboť uživateli je dodáváno do kukly vyfiltrované ovzduší v dostatečném množství.
Tento faktor je m.j. důležitý při zvýšené tělesné námaze, kdy je organizmus vystaven zvýšené dechové frekvenci. Systém je schopen dodat i za těchto okolnosti dostatek vyfiltrovaného vzduchu do kukly (resp. do dýchací zóny uživatele). V dýchací zóně uvnitř kukly je takto zajištěn mírný přetlak dodávaného čistého vzduchu.

Filtrační jednotka je vybavena filtry typu A2B2E2K2P3 a takto poskytuje dokonalou ochranu proti biologické kontaminaci dýchacích orgánů uživatele. V kombinaci s kuklou CA-10 poskytuje ochranu na úrovni NPF 500 (TH3) dle EN12941.

Konstrukce jednotky umožňuje snadnou dekontaminaci sprchou - IP64/IP65.
Při použití dekontaminačních záslepek lze pak jednotku snadno dekontaminovat úplným ponořením do roztoku NaClO (10 g/l) nebo do roztoku 2% roztoku Persterilu 36 - IP68. V této variantě (tedy s filtrační jednotkou opatřenou filtry typu A2B2E2K2P3) je tedy možná dekontaminace sprchou činidly, která díky svému složení vyžadují ochranu dýchání těmito filtry.
Provozní doba na jedno nabití akumulátoru, pohánějíciho filtrační jednotku je až 6 hodin s kombinovanými filtry.

Elektronika filtrační jednotky zajišťuje konstantní průtok vzduchu bez ohledu na zanášení filtrů nebo na stav akumulátoru.
Je vybavena optickým i akustickým systémem varování v případě poklesu průtoku vzduchu do kukly nebo v případě nízké kapacity akumulátoru, způsobené delším provozem.

Kompletní sada obsahuje:- Filtrační jednotku CA MedicAER,
- 2 ks Li-Ion akumulátorů,
- Nabíječku,
- Dekontaminovatelný postroj s opaskem,
- Vzduchovou hadici s koncovkou typu QuickLOK,
- 8 ks kombinovaných filtrů A2B2E2K2P3
- Indikátor průtoku,
- Ochrannou kuklu typu CA-10 s lepenými švy a
- Sadu pro dekontaminaci ponořením.

Komplet je dodáván v přepravní tašce CleanAIR.

Společnost MALINA – Safety se specializuje na návrh, vývoj a výrobu kompletního portfolia systémů pro osobní ochranu dýchání CleanAIR®. Při návrhu produktů klade důraz na ochranu a komfort uživatele v souladu s příslušnými standardy.


Systémy osobní ochrany dýchání CleanAIR® dodává do více než 40 zemí po celém světě. Společnost je významným hráčem v segmentu osobní ochrany dýchacích cest. Dlouholeté zkušenosti na poli ochrany zdraví a bezpečnosti (od roku 1993) a vlastní vývojové oddělení dávají možnost neustále inovovat a vytvářet unikátní řešení i pro speciální použití. Vysoká kvalita produktů je zaručena vlastní výrobou v České republice a systémem řízení jakosti ISO 9001 a AQAP 2110. 

Filtračně-ventilační jednotky pro ochranu dýchacích cest nabízí řešení do prostředí s různými požadavky na úroveň ochrany dýchání a jsou široce využívány ve výrobě,
v chemickém, farmaceutickém a potravinářském průmyslu či v zemědělství